O souboru

Ensemble Marijan vznikl v roce 1999 a je zaměřen na interpretaci hudby na pomezí improvizace a autorské kompozice jeho členů, absolventů skladby brněnské JAMU. V řadě skladeb se využívá i elektronické a elektroakustické hudby a scénické akce vytvářející z koncertů souboru vystoupení multimediálního charakteru. Zakládajícími členy byl vedoucí souboru Ivo Medek (bicí nástroje, inside piano, hračky, vokál, performance), Jan Kavan (violoncello, vokál, elektronika) a Markéta Dvořáková (klavír). V roce 2009 nahradila Markétu Dvořákovou z rodinných důvodů na pozici klavíristky Sára Medková.

Vedle koncertních skladeb a improvizací jsou členové souboru také autory rozsáhlejších multimediálních projektů Ohně, OT 301, Soundscapes, Octový Syndrom a TASTES.

Soubor je členem brněnského Sdružení Q a často spolupracuje i s výtvarnými umělci. Skladby z repertoáru souboru zazněly např. na festivalu V:NM v Grazu, Wiener Festwochen, Audio Art Krakov a Varšava, GrabenFest ve Vídni a mnoha dalších akcích v Holandsku, Německu, na Slovensku, v Polsku, na Ukrajině a opakovaně i v USA.

Ensemble Marijan  pravidelně spolupracuje s dalšími interprety i umělci (Iva Bittová, Gabriela Vermelho, Vít Zouhar, Dan Dlouhý, Tomáš Hrůza, Lukáš Medek, Petr Pařízek a další)